Dzień Ziemi w Dwudziestce

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. To największe międzynarodowe święto ekologiczne, powstało aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu.

Przypomnieliśmy naszym uczniom, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.Z tej okazji każda z klas miała na zadanie stworzyć „eko-strój”. Gościliśmy też Studentki z Wydziału Biologii, które przybliżyły nam problem odpadu plastiku w oceanach i w jaki sposób ptaki wykorzystują śmieci do tworzenia gniazd i jak groźne jest to dla nich .Uczniowie wykonali też piękne prace plastyczne, których tematyką były sylwetki zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone.