SZÓSTA WIZYTA – ŁOTWA

W dniach od 02.05–08.05.2022r. 5-osobowa grupa uczniów XX LO wraz
z opiekunami p. Zofią Głowacką i p. Sylwią Baryłecką wzięła udział w ostatniej już mobilności projektu Erasmus+ „Are we really social with social media?”, która miała miejsce w Dyneburgu na Łotwie.

Program wymiany zainaugurowała wizyta i spotkanie z burmistrzem w Urzędzie Miasta Dyneburg. Następnie udaliśmy się do 16. Vidusskola, aby razem z uczniami
z Łotwy, Turcji, Chorwacji i Estonii wziąć udział w zaplanowanych przez gospodarzy aktywnościach. Łotewscy uczniowie zaprezentowali alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, wspólnie z wszystkimi uczestnikami wymiany piekliśmy ciasteczka, którymi delektowaliśmy się przez kolejne dni, przygotowywaliśmy filmiki z pierwszego dnia pobytu w Dyneburgu, jednakże największą atrakcją była nauka tańców narodowych poszczególnych państw. Ogromną popularnością wśród nich cieszył się nasz tradycyjny Polonez. Uczestnicy wymiany aktywnie spędzili czas w łotewskiej szkole, uczestnicząc w zajęciach sportowych oraz prezentując gry i zabawy typowe dla danego państwa. Niezwykłą więź pomiędzy uczniami stworzyła praca w grupach międzynarodowych w ramach warsztatów przygotowanych przez naszą szkołę na temat cyberprzemocy i sposobów jej przezwyciężania. Uczniowie prezentowali przygotowane w formie dramy scenki, proponując najlepsze rozwiązania zaistniałych sytuacji.

Uczestnicy wymiany poznali również dziedzictwo kulturowe regionu, zwiedzili miasto Dyneburg, Twierdzę Dyneburg nad rzeką Dźwiną, Centrum Sztuki im. Marka Rothko, a także stolicę Łotwy – Rygę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *