Goście z Turcji, Grecji, Włoch, Słowacji i Litwy w XX LO

W ostatnim tygodniu roku szkolnego gościliśmy w XXLO grupy uczniów i nauczycieli z Turcji, Grecji, Włoch, Słowacji i Litwy w ramach projektu Erasmus+ „All disease begins in the gut”. Łącznie odwiedziło naszą szkołę i przyjechało poznać nasz region czterdzieści osób.

Spotkanie wzmocniło integrację europejską, kompetencje językowe, poszerzyło wiedzę na temat probiotyków i zdrowego odżywiania. W ciągu tygodnia pokazaliśmy atrakcyjne miejsca Poznania, takie jak Stary Rynek z Koziołkami, interaktywne muzeum Brama Poznania, Muzeum Rogalowe, Katedrę, Zamek Królewski i Cesarski, Cytadelę, czy Maltę. Oprócz tego wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia i odwiedziliśmy największy w Polsce Instytut Probiotyków w Bratuszynie i Instytut Technologii Mikrobiotycznych w Turku. Był to tydzień atrakcji, niesamowitych wrażeń, zakończony ogniskiem i grillem pod Poznaniem .