Międzynarodowa wizyta koordynatorów – Chorwacja

Piąta międzynarodowa wizyta koordynatorów w ramach projektu „Are we really social with social media?” odbyła się w stolicy Chorwacji – w Zagrzebiu w dniach 15.02 -17.02.2022r.. W spotkaniu uczestniczyło troje nauczycieli naszej szkoły: p. Anetta Perz, p. Maciej Misiek i p. Sylwia Baryłecka.

W trakcie wizyty nauczyciele z Estonii przeprowadzili warsztaty na temat wykorzystania gier i gamifikacji w procesie nauczania, a także zaprezentowali metody pracy
z uczniami wzbogacające i urozmaicające proces dydaktyczny oraz warsztat pracy nauczyciela. Gospodarze spotkania zapoznali partnerów projektu z chorwackim systemem zarządzania oświatą (e-Dnevnik), a także przedstawili platformy edukacyjne wykorzystywane w ich szkole do organizacji nauki online. Integralną częścią spotkania było również seminarium poświęcone tematyce wpływu gier wideo na codzienne życie młodzieży.

W ramach poznawania dziedzictwa kulturowego Chorwacji uczestnicy spotkania zwiedzili Muzeum Zerwanych Związków, Muzeum Miasta Zagrzebia, Muzeum Krapińskich Neandertalczyków, Zamek Trakošćian, Hušnjakovo oraz byłą stolicę Chorwacji Varaždin.