Grupa z XX w Grecji

W dniach od 12-18.03 XXLO brało udział w kolejnej mobilności w ramach programu Erasmus pt. „All disease begins in the gut”. 5 uczniów wraz z 2 nauczycieli wyjechało do Nafpaktos w Grecji i uczestniczyło w warsztatach metodyczno-językowych wraz z rówieśnikami z Włoch, Słowacji, Turcji i Litwy.

Temat tego spotkania dotyczył „Fermentacji”, a uczniowie mogli przybliżyć sobie zasady tego procesu podczas pieczenia chleba, warzenia piwa, czy tworzenia własnego jogurtu. Oprócz zajęć praktycznych, mieliśmy możliwość zwiedzania niesamowitych zakątków Grecji, takich jak Ateny, Delfi, Leppanto, Arachova czy Galaxidi. Chociaż przeżyliśmy niesamowite chwile, nasze myśli były jednak cały czas z wydarzeniami na wschodniej granicy. Mogliśmy podzielić się doświadczeniem i odczuciami w tej kwestii z innymi szkołami w Europie.

Zapraszamy na FILM z pobytu