XX LO na Litwie

XX LO tym razem odwiedza Litwę w ramach programu ERASMUS+ pt. „All disease begins in the gut”. Ośmioro uczniów z 3 nauczycielami wyjechało do Kłajpedy, by wziąć udział w warsztatach z rówieśnikami z Włoch, Turcji, Grecji, Słowacji i oczywiście Litwy.

Program umożliwia wzmocnienie kompetencji językowych, poszerzenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania i roli probiotyków w diecie. Uczniowie mieli zajęcia praktyczne, podczas których uczyli się przyrządzać zdrowe koktajle, litewski chłodnik, piec chleb, czy tworzyć e-książkę ze zdrowymi przepisami. Poza tym uczestnicy poznali dziedzictwo kulturowe regionu, zwiedzili portową Kłajpedę, Mierzeję Kurońską z Muzeum Morskim i delfinarium, spędzili jeden dzień w Wilnie i Kownie i zobaczyli wiele zakątków tego pięknego, nadbałtyckiego kraju. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Następne spotkanie szkół z tego projektu w czerwcu w Polsce. Zapraszamy!