Erasmus 4

Od 1 czerwca 2019 r realizujemy w liceum projekt programu Erasmus + Akcja KA1 Edukacja szkolna – Mobilność kadry edukacji szkolnej pt. „Droga do nowoczesnej szkoły – kształcenie kadry pedagogicznej” Projekt przeznaczony jest dla nauczycieli i kadry szkolnej zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji i zdobywaniem nowej wiedzy na kursach zagranicznych w całości finansowanych przez Unię Europejską w ramach pozyskanego grantu. Projekt będzie realizowany do końca października 2020 roku.

Szkolenia realizowane są w różnych miejscach w Europie, np. Cambridge, Londynie, Brighton, Florencji, Sevilli, czy na Malcie. Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, podnoszenia swoich kwalifikacji, co pozwala na osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej.

Z kursów metodycznych i językowych w ramach projektu Erasmus + skorzystało już w naszej szkole 5 osób, pozostałych 5 nauczycieli czeka na ustabilizowanie się sytuacji epidemicznej i możliwość podróżowania. Projekt został wydłużony o kolejny rok.