Ślubowanie klas pierwszych

14 października to coroczne święto wszystkich Uczniów, Nauczycieli oraz Pracowników Oświaty, powszechnie znane pod nazwą Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku jest to wydarzenie o tyle wyjątkowe, ponieważ mija dokładnie 250 lat od powołania przez Sejm Rozbiorowy pierwszego ministerstwa oświaty – Komisji Edukacji Narodowej.

Wczoraj w naszej szkole miało miejsce równie ważne wydarzenie – na uroczystym apelu odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych, których Uczniowie po pierwszym miesiącu w szkole poprzez oficjalną deklarację zostali członkami społeczności XX Liceum. Następnie miało miejsce zaprzysiężenie nowego samorządu oraz prezentacja klas pierwszych. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia .