Nowe horyzonty edukacji filmowej

Nasza szkoła dołączyła do programu ,,Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, który realizowany jest w Kinie Muza. Grupa uczniów z różnych klas wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu ,,Motywy maturalne w filmie i literaturze”.

Pierwsza prelekcja poruszała ważne tematy takie jak wrażliwość społeczna, czy istota wolontariatu. Po niej miała miejsce projekcja filmu ,,Johnny”, a następnie wśród uczniów odbyła się cenna dyskusja o wrażeniach z seansu, a także możliwościach interpretowania filmu. Nie zabrakło odniesień do szkolnych lektur, czy historii z życia księdza Jana Kaczkowskiego.Już niedługo będziecie mogli przeczytać kilka refleksji z tego spotkania napisanych przez uczniów biorących udział w projekcie!