Uczniowie klasy 4d XX LO w Zaniemyślu – twórczo i artystycznie

Twórcze działania, poznawanie historii najbliższego regionu, rozwijanie kreatywności i współpracy to najważniejsze przesłania ostatniego pleneru artystycznego, którego temat brzmiał „Barwy i światło – pejzaż i literatura”.

Wśród pięknej przyrody, przy słonecznej pogodzie zwiedziliśmy Wyspę Edwarda, Zamek w Kórniku wraz z Arboretum, wybraliśmy się do lasu. Wszystkie działania w terenie miały zawsze kilka celi – zwiedzanie i poznanie historii lub obcowanie z przyrodą, wykonanie zdjęć w wersji cyfrowej i analogowej, wykonanie szkiców, rozwijanie sprawności fizycznej poprzez spacery i obcowanie z przyrodą. Podczas zwiedzania wyspy i Zaniemyśla uczniowie rozwiązywali Quest, który wymagał wielu umiejętności matematycznych. Działania kreatywne odbywały się również w sali warsztatowej, między innymi było to wykonanie prac malarskich, tworzenie w technice linorytu, praca nad przygotowaniem prezentacji. Dzień Edukacji zakończył się ogniskiem z udziałem Pana Dyrektora Lechosława Rybki, który uczestniczył w przygotowanej wystawie prac. Dziękujemy nauczycielom, którzy wspierali nasz wyjazd: Pani Agacie Heintze oraz pani Małgorzacie Rudnickiej – Baran.

Aleksandra Kaczmarek