NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Miasto Poznań otrzymało w 2022 roku dofinansowanie z tytułu realizacji rządowego programu pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”.

Program przeznaczony jest na dofinansowanie zadania polegającego na rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” .

Dotacja dla Miasta Poznania z budżetu państwa z tytułu realizacji tego programu wynosi: 339.500,- Całkowita wartość programu wynosi natomiast 424.375.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna otrzymała środki finansowe i realizuje  Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest „rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”. Zapraszamy do zgłaszania propozycji zakupu ciekawych, interesujących książek, które Waszym zdaniem powinny  znaleźć się w zbiorach  biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *