St. Valetine’s Day – Dzień Św. Walentego

W tym szczególnym dniu pragniemy się podzielić z całą społecznością szkolną i nie tylko, garścią poetyckich refleksji oraz krótkimi formami poetyckimi w języku angielskim zawierającymi głęboką treść i prawdę o miłości.

Dlaczego poezja? „Czytanie literatury pięknej, a zwłaszcza poezji, jest samo w sobie najlepszą formą poznawania języka – zarówno ojczystego, jak i obcego. Uczymy się języka, posiadając naturalne zdolności poetyzowania świata. Rozumienie, wzruszenie, przeżycie to według psychologów ważne elementy w nauce języka obcego”, Leon Leszek Szkutnik, wybitny polski anglista.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie,

Renata Mytko, Jacek Kaczmarski, Klaudia Winnowicz, Irena Bigos, Julia Kaczmarkiewicz oraz  Damian Liniarski – uczniowie IA

LYRICS BY LEON SZKUTNIK

Love is like a rosy shrub in varous season of the year