„Artystyczne inspiracje”

„Artystyczne inspiracje” tematem pleneru artystycznego w Skokach, klasy 3PD.

Kreatywnie i interdyscyplinarnie uczniowie klasy 3PD spędzili  3 dni w Skokach w Domu Plenerowym Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz. Były to dni bardzo intensywnej i owocnej pracy w obszarach sztuk wizualnych, matematyki, historii i geografii.

Obserwacje przyrody, fotografie, które uchwyciły niepowtarzalne chwile stanowiły inspiracje do powstania wielu prac plastycznych, w różnych technikach i stylach.

Rozwiązywanie zadań matematycznych pozwoliło na zrozumienie znaczenia funkcji w matematyce oraz podziału funkcji w sztuce. Wieczorne podchody przybliżyły historię miasteczka i legendy związane z miejscowością. Warsztaty w otoczeniu pięknej przyrody, architektury XIX wiecznego pałacu, przygotowanych do działań plastycznych pracowni  oraz wieczorne ognisko  przy dźwiękach gitary i  piosenki stwarzał niepowtarzalny klimat i atmosferę.

Powstałe prace już niebawem będzie można obejrzeć w szkole. Zapraszamy na wystawę.

Opiekunowie działań na warsztatach: Aleksandra Kaczmarek i Maciej Misiek