Survival w gąszczu informacji

Manipulacja. Dezinformacja. Postprawda. Stereotyp. Bańka informacyjna. Wiralność. To pojęcia, które należy znać, by w miarę swobodnie poruszać się w gąszczu współczesnych mediów.

Na języku polskim klasa II PC2 tworzyła aktualne wydanie ,,XX TV”, bazując na informacjach pozyskanych z prasy i Internetu. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami selekcji wiadomości, sprawdzenia ich wiarygodności i odpowiedniej prezentacji. Liczyły się jakość, czas i sposób prezentacji materiału oraz umiejętność pracy w zespole. Niektóre z grup swobodnie mogłyby już dzisiaj stworzyć i poprowadzić własny serwis informacyjny. Warto zaznaczyć, że z tego typu zajęciami zetkną się już wkrótce także nowo otwieranej w naszej szkole klasie o profilu social media z rozszerzeniem językowym.