Projekt Erasmus+ w czasie pandemii…

Z powodu pandemii możliwości podróżowania w ramach projektu Erasmus+ została wstrzymana, jednakże pozostałe zadania, na ile to możliwe, są kontynuowane w formie zdalnej. Staramy się, by młodzież miała wirtualny kontakt z uczniami z zagranicy.

Zorganizowaliśmy np. wspólną grę Kahoot na temat znajomości krajów partnerskich, a obecnie przygotowujemy się do międzynarodowych wirtualnych warsztatów.
Głównym celem projektu pt. „All disease begins in the gut” jest uświadomienie młodzieży korzyści płynących ze spożywania probiotyków, zdrowego odżywania, dlatego też uczniowie z naszej szkoły poszerzają swoja wiedzę w tym zakresie. Dziękujemy nauczycielom biologii, chemii i szkolnemu dietetykowi za zaangażowanie w tym temacie. Warto zauważyć, że monitoring Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji podsumował nasze obecne działania w projekcie najwyższą notą, tzn. bardzo dobrą. Jesteśmy dumni. Brawo my!!!
Pozostałe szkoły partnerskie z Grecji, Słowacji, Włoch, Turcji i Litwy także aktywnie działają pomimo pandemii.
Poniżej lekcje warsztatowe np. z Grecji: