Wspomnienia po plenerze artystycznym w Skokach klasy 1 D – ogólnej ze sztukami wizualnymi

Na początku września uczniowie uczestniczyli w Plenerze artystycznym w Skokach. Tematyka działań dotyczyła wzajemnych relacji Obrazu i Słowa. Kreatywne działania plenerowe mają w naszej szkole swoją tradycję i odgrywają dużą rolę w artystycznym rozwoju uczniów oraz są dodatkowym elementem edukacji plastycznej.

Podczas trzydniowego pobytu uczniowie wykonali prace rysunkowe z natury, prace malarskie w różnych technikach plastycznych, uczestniczyli w warsztatach fotograficznych w technologii cyfrowej

i analogowej. Pierwszy dzień  minął pod hasłem „Władysława Strzemińskiego – Teoria widzenia Naszego widzenia nie otrzymaliśmy w postaci gotowej i niezmiennej.”

Wieczorem uczniowie brali czynny udział w grze terenowej, która przybliżyła im historię i legendy tego małego, lecz pięknego miasteczka.

Kolejny dzień to działania artystyczne w obszarze różnych form abstrakcji, których celem było rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczestników.

Wszystkie działania poprzedzone zostały filmami o sztuce. Wieczorem przy ognisku a innym razem w jednej z sal pałacyku, w którym mieszkaliśmy zorganizowaliśmy wieczory z piosenką. Mikołaj poprzez swoją wspaniałą grę na gitarze wprowadził wszystkich w „zaczarowany” klimat.

Plener zakończył się debatą na temat wyższości słowa nad obrazem lub obrazu nad słowem. Dyskusja, którą prowadzili uczniowie była na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i zakończyła się uznaniem równorzędności obu tych dziedzin sztuki.

Podczas pleneru uczniowie nabyli bardzo ważnej umiejętności, indywidualnego spojrzenia na  rzeczywistość, która nas otacza.

Wykonane prace będzie można obejrzeć podczas poplenerowych wystaw:

I wystawa – rysunek, malarstwo

Zapraszamy na wernisaż wystawy uczniów z klasy 1P – 1D

24.09.2019 godz.17.00

Pl. Cyryla Ratajskiego – miejsce – kawiarenka artystyczna „Sztuka pączek”

Czas trwania wystawy – 24.09 – 02.10.219

II wystawa – rysunek, malarstwo, fotografia, prezentacje

Zapraszamy na terenie –  XX Liceum Ogólnokształcącego

– miesiąc październik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *