Niezwykli goście w XX Liceum Ogólnokształcącym

W czwartek, 12 września, mieliśmy zaszczyt gościć w murach  szkoły generała Jana Podhorskiego.  Okazją do spotkania  z generałem była uroczystość upamiętnienia zmarłego w tym roku kapitana Mariana Kufla – wielkiego przyjaciela naszej szkoły oraz naszego wielokrotnego gościa.

Kpt. Marian Kufel był jednym z ostatnich żyjących uczestników bitwy nad Bzurą. Jako łącznik służył w Wielkopolskiej Kawalerii wchodzącej w skład Armii Poznań. Po wojnie został nauczycielem i zamieszkał na poznańskich Winogradach, gdzie angażował się społecznie. Niestety w tym roku 12 września nie pojawił się w naszej szkole…

Spotkanie z generałem Podhorskim to kontynuacja niezwykle cennych dla młodego pokolenia spotkań z żywą historią , z osobami, które były uczestnikami ważnych wydarzeń z dziejów Polski,  o których teraz będziemy opowiadali my, młodzi Polacy.

 

 

IIB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *