WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ W HISZPANII

W tym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą w Hiszpanii. Grupa 22 uczniów wraz z 2 nauczycielami wyleci pod koniec lutego 2019 do Bilbao, skąd uda się do miejscowości Urrtexu, gdzie znajduje się szkoła. Przez tydzień uczniowie będą mieszkać u swoich rówieśników, poznawać codzienne życie, lokalne zwyczaje, oraz zwiedzać okolicę w malowniczym Kraju Basków.

Już jesienią uczniowie zostali dobrani w pary na podstawie wypełnionych ankiet. Z wielką przyjemnością rozpoczęli pisanie pierwszych korespondencji po angielsku do swoich nowych kolegów z zagranicy. W ten sposób mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę językową w praktyce. W trakcie świąt uczniowie wymienili się życzeniami, a niektórzy nawet nagrali krótkie filmiki  świąteczne. Stworzyliśmy też grupę osób, która nie bierze udziału wymianie, jednak koresponduje z uczniami hiszpańskimi.

W marcu 2019 odbędzie się re-wizyta grupy hiszpańskiej w naszej szkole. Będzie nam ogromnie miło promować nasze miasto poza granicami kraju. Chcemy pokazać im Poznań, okolice i co tak naprawdę znaczy polska gościnność.

Jesteśmy przekonani, że współpraca ze szkołą hiszpańską jest świetną okazją do przeżycia niezwykłej przygody, poznania historii i kultury innych krajów oraz zdobycia nowych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *