PYGMALION

 

8 października 2018r. 60-osobowa grupa uczniów gimnazjum i liceum pod opieką
p. Luizy Sokołowskiej, p. A. Heintze, p. A. Nawrot i p. Sylwii Baryłeckiej  miała okazję obejrzeć anglojęzyczne przedstawienie pt. „Pygmalion”. Na deskach teatru Apollo  w Poznaniu aktorzy z grupy teatralnej TNT English Theatre zaprezentowali w języku angielskim sztukę G.B. Shaw’a w reżyserii Paula Stebbingsa.

Sztuka ukazuje naiwność i pyszałkowatość wyższych sfer. Higgins, profesor fonetyki, wyśmiewa język ubogiej kwiaciarki Elizy, zakładając się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu 6 miesięcy nauczy ją poprawnej wymowy i dobrych manier. Eliza przechodzi metamorfozę, jednak jego stosunek do dziewczyny nie ulega zmianie.

Wspaniała gra aktorska zachwyciła wszystkich widzów nie tylko fabułą, ale także  językiem, muzyką i kostiumami.

Opracowała:

Sylwia Baryłecka

Wrażeniami  ze spektaklu podzieliła się Natalia Brkić z klasy IIId:

Dnia 8 października 2018 trzecie klasy gimnazjum oraz klasy licealne udały się na anglojęzyczny spektakl, wykonany przez brytyjskich aktorów. Odbyło się on w pobliskim kinie i teatrze Apollo w Poznaniu. Przedstawienie pomimo tego, że zaczynało się z samego rana cieszyło się bardzo wysoką frekwencją. Gdy dotarliśmy do kina sprawnie zajęliśmy swoje miejsca w pierwszych rzędach. Na scenie były przygotowane profesjonalne rekwizyty, a w sali panowała przytulna atmosfera. Już od początku trwania seansu na twarzach widzów można było dostrzec uśmiechnięte twarze. Bohaterowie nie raz nas zaskakiwali, nagłym obrotem fabuły i zabawnymi dialogami. Aktorzy w bardzo ciekawy sposób przekazali historię, przenosząc nas raz to do deszczowego Londynu, niekiedy do małego mieszkanka lub nawet na uroczysty bal. Na scenie można było zauważyć doskonałą grę aktorską, lecz także efekty pracy scenografów i kostiumografów. Pomimo tego, że inscenizacja trwała prawie 2 godziny, nie było chwili, w której się nudziliśmy. Podsumowując, przedstawienie na pewno było warte obejrzenia, mamy nadzieję, że wkrótce znów będziemy mogli przekroczyć progi teatru w drodze na kolejny spektakl. Warto wspomnieć, że była to także doskonała okazja do posłuchania pięknego, brytyjskiego akcentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *