UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Tradycyjnie już dwa miesiące wakacji upłynęły błyskawicznie i 3 września nie pozostało nam nic innego, jak ponownie wrócić do szkoły.

Uczniów Gimnazjum nr 9 i XX Liceum Ogólnokształcącego przywitał pan dyrektor Lechosław Rybka. W ciepłych słowach zwrócił się do uczniów klas pierwszych, dla których ten dzień był wyjątkowy. Zaczęli naukę w nowej szkole. Pan dyrektor życzył im wszystkiego dobrego i szybkiego zaaklimatyzowania w murach szkoły. Następnie zwrócił się do uczniów klas trzecich gimnazjum i liceum. Będzie to dla nich trudny rok zakończony egzaminami, ale jeśli odpowiednio się przygotują, to będą one formalnością…

Oczywiście wspomnieliśmy dramatyczne wydarzenia z 1 września 1939 roku, które zmieniły oblicze świata. W związku z rocznicą 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mieliśmy okazję wysłuchać zajmującego wykładu dr Marka Rezlera o Wielkopolskich drogach do niepodległości. Wykład ten też inaugurował projekt Łańcuch wolności, który będzie realizowany w XX Liceum.

Klasa IIIB