Z CIM Horyzonty łamiemy bariery i stereotypy

O prawach człowieka, odmienności kulturowej, łamaniu barier i stereotypów można mówić zawsze i w każdych warunkach. Także w czasie nauczania zdalnego, o czym mogła przekonać się młodzież poznańskiej Dwudziestki.

Tydzień przed świętami klasa I a XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu miała okazję wziąć udział w  warsztatach Mój kraj. Ich celem było zapoznanie młodzieży z koncepcją tolerancji wobec odmienności i różnorodności kulturowej w perspektywie obcowania z osobą pochodzącą z innego kraju w klasie, w domu i w społeczeństwie. To także okazja do swobodnej rozmowy, wymiany poglądów i opinii, dzielenia się swoimi, niejednokrotnie bolesnymi, doświadczeniami.

Gościem warsztatów była Diana Ivanenko, wolontariuszka z Białorusi, która przybliżyła realia życia w swojej ojczyźnie i podzieliła się z młodzieżą informacjami o stereotypach pokutujących na temat jej narodowości w Polsce i na świecie.

Można było również sprawdzić w praktyce znajomości języka angielskiego, ponieważ Diana opowiadała o sobie właśnie w języku Szekspira.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty z Poznania, reprezentowanego przez panią Florentynę Macioszczyk i pana Patryka Moszkę, a zajęcia organizowane zostały w ramach projektu Inna perspektywa 2.0 współfinansowanego ze środków miasta Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *