Gimnazjum nr 9

Gimnazjum nr 9 im. Jerzego Waldorffa to szkoła zapewniająca uczniom wysoki poziom nauczania, wszechstronny rozwój oraz przyjazną atmosferę i bezpieczeństwo. Wysoka jakość nauczania znajduje odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach egzaminów zewnętrznych, a także w wielu sukcesach uczniów w konkursach przedmiotowych, w których zdobywają tytuły laureatów i finalistów.

Jako „Szkoła wzorcowa” i „Szkoła z klasą” podejmujemy działania sprzyjające rozwojowi kreatywności, przedsiębiorczości i innowacyjności. W ramach projektu e-szkoła Wielkopolska uczniowie Gimnazjum nr 9 uzyskali tytuł „Twórczy uczeń”.

Tworzone klasy posiadają patronaty Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Głosu Wielkopolskiego i Teatru Nowego w Poznaniu oraz współpracują z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu.

Oferujemy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną wyróżnioną certyfikatem „Twórczy Nauczyciel”, wykorzystującą w pracy bogatą bazę dydaktyczną. Obejmuje ona tablice interaktywne i rzutniki multimedialne w każdej klasie, iPady, dwie nowocześnie wyposażone sale komputerowe, centrum informacji multimedialnej oraz pracownie przedmiotowe przystosowane do wykonywania różnorodnych doświadczeń. Profesjonalne doradztwo zawodowe wspiera uczniów przy wyborze dalszego etapu kształcenia.

Jednym z priorytetów naszej szkoły jest rozwój kultury fizycznej i sportu. Dysponujemy kompleksem boisk „Orlik” z zapleczem, stadionem piłkarskim, dwoma salami gimnastycznymi, siłownią zewnętrzną i linarium. Uzyskaliśmy certyfikat „Szkoły wolnej od przemocy i narkotyków” i „Bezpiecznej szkoły”. Bezpieczeństwu służy także system monitoringu. Zapewniamy uczniom opiekę pielęgniarki. Do dyspozycji uczniów jest stołówka oferująca domowe obiady. Uczniowie mają bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu Wi-Fi.