Malczewski odkrywany na nowo

Współpraca z profesorem UAM w Poznaniu, dr hab. Bartoszem Korzeniewskiem, specjalizującym się w badaniach pamięcioznawczych, zapewnia naszej szkole kolejną przygodę intelektualną. W poniedziałek, 6 listopada, w hallu naszej Szkoły została otwarta wystawa JACEK MALCZEWSKI NA NOWO.

Wernisażowi towarzyszył krótki wykład profesora, wybitnego znawcy tematu, który na co dzień działa w Ośrodku Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych. – Obrazy Jacka Malczewskiego – mówił profesor – można oglądać nie tylko w Muzeum Narodowym w Poznaniu, ale także w Galerii Malarstwa przy pałacu w Rogalinie, która jest jego oddziałem. Projekt polega na tworzeniu prac inspirowanych twórczością tego wspaniałego malarza symbolisty. Usłyszeliśmy historię poszukiwania sobowtórów postaci z najbardziej znanych dzieł artysty. Projekt został zrealizowany przez Mosiński Ośrodek Kultury. Wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem, a odbiorców, np. uczniów klasy 2A już zainspirowała twórczo, o czym przekonacie się niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *