TEATR WIDZĘ MÓJ OGROMNY

Galę podsumowującą obchody rocznicy Dwusetlecia Polskiego Romantyzmu zakończyła 14 grudnia na Scenie Wspólnej Teatru Łejery prezentacja spektaklu TEATR WIDZĘ MÓJ OGROMNY przygotowanego przez uczniów klasy 1A wspieranej przez Gabrysię z 3A oraz Małgosię i Joachima z 1E w reżyserii Barbary Plucner i Zofii Głowackiej.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Kuratora Wielkopolski, Pana Roberta Gawła, który zaszczycił nas tego dnia swoją obecnością i komentarzem tuż po spektaklu:

– Jesteście grupą wspaniałych młodych ludzi pracujących pod czujnym okiem swoich mentorek i dyrekcji wspierającej artystyczne działania młodzieży. Patrzenie na was i słuchanie waszej interpretacji twórczości Mickiewicza, przynosi mi większą przyjemność, niż występy tzw. profesjonalistów. Jesteście szczerzy i wiarygodni. Za to wam dziękuję.

Tę wyjątkową pochlebną recenzję wsparł koordynator projektu Dwusetlecia Polskiego Romantyzmu realizowanego przez Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych z programu Edukacja kulturalna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. nauk humanistycznych, Pan Bartosz Korzeniewski:

– Zastanawiałem się, czy młodzi ludzie są jeszcze wrażliwi na strofy romantycznych wieszczów. Wy udowadniacie, że tak. Bardzo wam za to dziękuję.

Entuzjastycznie odniósł się do naszego przedstawienia także wicedyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Pan Czesław Kruczek.

Gratulacje składali nam wszyscy odbiorcy- rodzice, przyjaciele, koleżanki i koledzy, a spektakl ostatecznie doczekał się trzech prezentacji.

Śmiało można rzec, że mroźny grudniowy wieczór rozgrzał do czerwoności duch Mickiewicza w autorskiej interpretacji uczniów i nauczycielek XX Liceum Ogólnokształcącego.

                                                      Klaudia Bartkowiak 1A i Gabrysia Pszczoła 3A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *