Festiwal słowa

W pierwszy grudniowy czwartek wielbiciele poezji naszego patrona – Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – rozegrali najbardziej szlachetny z możliwych turniej. Potykali się bowiem na słowa i to w trzech kategoriach.

Do jubileuszowego XX Festiwalu Słowa organizowanego pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Pana Roberta Gawła przez XX Liceum Ogólnokształcące zgłosiło się 28 uczestników, co stanowi rekord wszystkich dotychczasowych edycji

W kategorii recytacja zwyciężyła Iwona Balcerek z klasy I A, XX LO.

W kategorii poezja śpiewana duet: Ada Chełstowska i Martyna Kaczmarek także z klasy I A, XX, LO

W kategorii drama: Gabriela Pszczoła z klasy III A, XX LO.

Ponadto Jury przyznało wyróżnienia:

– w kategorii recytacja najmłodszej uczestniczce Festiwalu: Natalii Woźnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Murowanej Gośliny;

Nagrody ufundowane przez członka Jury, pana Dominika Górnego, poetę Wielkopolanina, odebrali:

– w kategorii drama – Hugo Wożniak z I LO w Poznaniu

– w kategorii drama – Magda Rogalska i Olga Sobańska 1A, XX LO

– w kategorii recytacja – Marta Kwiatkowska 1A, XX LO.

Nagrodę publiczności ufundowaną przez klasę 1A współuczestniczącą w organizacji Festiwalu,  odebrała grupa Ananas z Murowanej Gośliny.

Nagrodę specjalną Pana Dyrektora XX LO – wycieczkę do Berlina – zdobyła Iwona Balcerek.

Podsumowując spotkanie, pan Dominik Górny akcentował niezwykle wysoki poziom artystycznych prezentacji. Przewodnicząca Jury, Pani Wicedyrektor Bernadeta Szóstek, dziękując organizatorom: Pani Barbarze Plucner oraz Pani Zofii Głowackiej oraz nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów, pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań, podkreślając, że prawdziwym triumfatorem czwartkowego Festiwalu jest … Konstanty Ildefons Gałczyński, którego poezja wciąż pozostaje świeża i inspirująca kolejne pokolenia młodzieży.