Dyplomatorium klasy G3A1

Tegoroczne dyplomatorium w naszym liceum zostało zorganizowane rzutem na taśmę, by użyć frazeologii sportowej. Pandemia uniemożliwiła normalna pracę, w tym organizację Szkolnego Święta Teatru.

Klasa teatralna G_3 A1 wraz z wychowawczynią nie poddała się jednak i tak oto, 30 marca 2022 roku, w Osiedlowym domu Kultury Orbita, odbyło się dyplomatorium podsumowujące pracę artystyczną realizowaną jak nigdy dotąd w dziejach naszej Alma Mater. Stacjonarnie, zdalnie, podczas warsztatów teatralnych organizowanych w leśnych plenerach miejscowości wypoczynkowej, zatem w każdy możliwy sposób. Scenariusz spektaklu Dylematy egzystencjalne XXL na motywach twórczości patrona szkoły K. I. Gałczyńskiego napisała wychowawczyni klasy 3A1, pani profesor Barbara Plucner. Reżyseria, dobór muzyki, ruch sceniczny to wspólny wysiłek całej grupy. Aktorzy – klasa teatralna G_3A1 oraz gościnnie występujące cztery osoby z klasy G_3C2. Spektakl przygotowywany był w ramach projektu Wiosna Lednicka. Premiera odbyła się w 23 października 2021 na jubileuszowym XXV  święcie poezji. Niezależnie projekt został zgłoszony do konkursu Nowej Ery – Projektanci Edukacji i znalazł się w gronie laureatów. Otrzymaliśmy certyfikat Dobrze Zaprojektowanej Szkoły. Na widowni zasiedli: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, nasi najbliżsi – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz ci mieszkańcy dzielnicy Winogrady, do których trafiło zaproszenie za pośrednictwem TV Kablowej Winogrady. Honorowym gościem dyplomatorium była pani  Magdalena Miczek, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Zebraliśmy wiele pochlebnych recenzji. Najważniejsze, że udało nam się podsumować okres nauki w naszym liceum. Przed nami już teraz ostatnie wyzwanie – egzamin dojrzałości. Trzymajcie kciuki!!!
Wiktoria Kępczyńska z klasy G_3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *