Goście z Czech, Hiszpanii i Włoch w ramach programu Erasmus+

W tygodniu od 29.11 – 03.12. 2021 gościliśmy w szkole uczniów i nauczycieli z Czech, Hiszpanii i Włoch w ramach programu Erasmus+. Projekt pt. „It’s our world, take care of it” w Polsce skupia się nad tematem zmian klimatu i głodu na świecie.

W trakcie intensywnego tygodnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, wysłuchali wykładu prof. dr had. Janusza Olejnik odnośnie zmian klimatu, zwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy, a następnie pracowali w grupach międzynarodowych nad wybranymi zagadnieniami. Oprócz części merytorycznej, staraliśmy się przybliżyć naszym gościom kulturę naszego regionu. Zwiedzaliśmy Poznań, Bramę Poznania, fabrykę bombek w Gnieźnie, Lumina Park, Muzeum Rogalowe, oraz zabraliśmy grupę do Torunia na atrakcje w Planetarium i Muzeum Piernika. Jesteśmy pewni, że uczniowie i nauczyciele wrócą do swoich krajów z niesamowitymi wrażeniami.