Warsztat „Wróć do szkoły ze zdrowym i smacznym drugim śniadaniem”

Uczniowie klasy 2D o profilu sportowym z dietetyką i promocją zdrowia obejrzeli webinar nagrany przez wykładowców AWF w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Dzięki temu mogli poszerzyć wiedzę z zakresu żywienia.

O czym był webinar?

Często zastanawiasz się, co przygotować na drugie śniadanie?

Jak skomponować posiłek, żeby był smaczny, bogaty w składniki odżywcze i apetycznie wyglądał.

Warsztat „Wróć do szkoły ze zdrowym i smacznym drugim śniadaniem” jest dla Ciebie.

Dowiesz się, jak łatwo przygotować drugie śniadanie, bogate w ważne składniki odżywcze. Warto pamiętać, że drugie śniadanie jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży oraz wpływa na ich skupienie i szybkość przyswajania wiedzy podczas lekcji.

Pomysły na posiłki do szkoły przedstawiły dr inż. Agnieszka Bilska, dr Anna Gogojewicz, dr Monika Radzimirska-Graczyk i mgr Natalia Popierz-Rydlewska z Zakładu Żywności i Żywienia.