ETYKIETKA

Od kilku miesięcy nasi uczniowie z klasy 1A o profilu teatralno – tanecznym pod opieką nauczycielki Zofii Głowackiej pracowali nad stworzeniem własnego scenariusza do sztuki teatralnej i nabywaniem umiejętności aktorskich.

Zwieńczeniem pracy była premiera spektaklu pt. ,,Etykietka” w formie online, która miała miejsce w środę, 14 kwietnia 2021 r. Uczniowie poruszyli ważny problem współczesnego świata, jakim jest etykietowanie.

Etykietowanie to nadawanie ogólnych etykiet sobie i/lub innym ludziom.

W uproszczeniu można powiedzieć, że etykietowanie stanowi element procesu definiowania siebie i otaczającego świata […].

Zanim zaczniesz kogoś krytykować, przejdź milę w jego butach – poradziła babcia z lekkim uśmieszkiem.

Terry Pratchett, Maskarada

To inspirujące wydarzenie było cennym doświadczeniem, nauką poprzez sztukę oraz dało możliwość odkrycia i pokazania talentów naszych uczniów.

Ukoronowanie działań projektu przedstawia poniższa prezentacja:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całego spektaklu i refleksji https://www.youtube.com/watch?v=6IJOED5gmpI

Jesteśmy dumni z naszych uczniów!