Dni Erasmusa

Przez 3 dni, 15-17 października 2020r. na terenie całego świata trwają Dni Erasmusa, w które włączyła się także nasza szkoła!  Zorganizowaliśmy spotkanie online ze szkołami z Grecji, Litwy, Słowacji, Włoch i Turcji pt. „Covid can’t stop us, let’s meet online”. Zaprezentowaliśmy siebie, nasze kraje, miasta, szkoły. Byliśmy poekscytowani …

możliwością poznania się bliżej i wymiany informacji. Uczniowie z różnych zakątków Europy poczuli, że epidemia dotyka wszystkich: maseczki, zdalne nauczanie, kwarantanna (cześć uczniów musiała łączyła się z domów). Niestety wyjazdy zagraniczne ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały odwołane i musieliśmy dostosować się do obecnej sytuacji. Nie poddajemy się i czekamy na lepsze czasy, by spotkać się bezpośrednio.
W tym roku Dni Erasmusa było obchodzone wyjątkowo licznie. Dzięki zaangażowaniu wielu szkół mieliśmy 288 zarejestrowanych wydarzeń w Polsce. Polska znalazła się wśród 4 najbardziej aktywnych i zaangażowanych krajów na świecie! W liczbie zorganizowanych eventów wyprzedziły nas tylko: Francja, Hiszpania i Turcja. Podsumowując łącznie na całym świecie odbyły się 5024 wydarzenia w 82 krajach na 5 kontynentach. Za rok nie może nas także zabraknąć. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *