Śp. Dyrektor Wanda Komorowska (1937-2020)

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej uczczono pamięć niedawno zmarłej śp. Wandy Komorowskiej – pierwszej dyrektor naszej szkoły. Dodajmy, że wówczas powstała ona jako Szkoła Podstawowa nr 37. W późniejszych latach przekształciła się w zespół szkół, a następnie w samodzielne XX Liceum Ogólnokształcące.

Wtedy, w 1976 r. szkoła była ciągle wielkim placem budowy, brakowało też podstawowego wyposażenia, które dopiero sukcesywnie uzupełniano. Pani Dyrektor w ostatnich latach żywo interesowała się dalszymi losami szkoły, uznając obecną „Dwudziestkę” za pełnoprawnego i godnego kontynuatora tworzonej przez nią od podstaw „Trzydziestej Siódmej”. I my jesteśmy przekonani, że nie byłoby dzisiejszego dorobku naszej szkoły bez ofiarnej pracy Pani Dyrektor Komorowskiej przed ponad czterdziestoma laty, za którą wyrażamy wielką wdzięczność.

Na zdjęciach ze starych kronik – inauguracja roku szkolnego 1977/78.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *