XXIV Lednicka Wiosna Poetycka

Stowarzyszenie Przyjaciół XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, jest po raz trzeci współorganizatorem projektu Lednicka Wiosna Poetycka. W tym roku odbędzie się już 24 finał konkursu poetyckiego. Udział w nim biorą młodzi poeci z Poznania, Wielkopolski i spoza regionu. Uczniowie realizują talenty poetyckie wysyłając swoje utwory na konkurs. W tym roku nadesłano 167 prac wśród nich 12 osób – to poeci z XX LO. W ramach projektu organizowane są warsztaty poetyckie, literackie i dziennikarskie.

W bibliotece szkolnej 19 maja br. odbyło posiedzenie Jury. Ponadto do Turnieju Jednego Wiersza oraz Konkursu Publiczności zakwalifikowano wiersze 11 poetów – wśród nich jest Wasz kolega z klasy P1A1 – Igor Mostowiec, wiersz „Dolce Vita”.

Do piątku 22 maja br. do godziny 10 –tej głosujemy na wybrany utwór.

Lucyna Szmecht-Kiziorek