Sąd nad Antygoną

W poniedziałek, 9 grudnia, Klasa G­­_1 C2 wraz z panią Barbarą Plucner przeprowadziła rozprawę sądową, której tematem było rozstrzygnięcie sporu, czy Antygona została słusznie oskarżona. Uczniowie wcielili się w rolę prokuratorów, mecenasów, sędziów i świadków. Nie zabrakło również obserwatorów, którzy uważnie śledzili proces sądowy.

Prawdziwy popis krasomówczy dały Ola Wrońska – prokurator i Martyna Smoczyk – obrońca.
Ich pojedynek na argumenty wprawił w podziw i zdumienie całą klasę! Taki format lekcji przybliżył uczniom umiejętność redagowania rozprawki. Udowodnił im również, że lekcja języka polskiego nie musi wcale być taka nudna i monotonna.

Iza Nowicka z klasy G_1 C2