Finał konkursu recytatorskiego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Dnia 5 grudnia bieżącego roku w Domu Kultury „ Bajka” na osiedlu Wichrowe Wzgórze odbył się już XVII finał konkursu recytatorskiego  im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pod hasłem Festiwal słowa.

Uczestnicy toczyli zaciętą walkę o zwycięstwo za najlepszą interpretację wierszy wspomnianego wcześniej autora. Przedstawiając najróżniejsze jego utwory wykazali się dużym profesjonalizmem. W roli prowadzących znaleźli się uczniowie klasy P1A XX Liceum w Poznaniu – Igor Mostowiec, Julia Kurowska oraz Marianna Kniat. Zarówno oni jak i szkolny zespół „ Avantura” wprowadzili przyjemną atmosferę, dzięki której zmniejszył się stres wśród uczestników. Oczywiście, nie zapominając o wspaniałym, przyjaznym i wyrozumiałym Jury-  w składzie: dyrektor XX Liceum pani Bernadeta Szóstek, poeta i laureat wielu konkursów pan Dominik Górny oraz pani Lucyna Kiziorek- znawczyni poezji Gałczyńskiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i licealnych, wśród których wyróżnienie zdobyli:

Zofia Makieła ze szkoły podstawowej – Nagroda Specjalna Poety

Agnieszka Krugiełka ze szkoły podstawowej– Pagroda Dyrektora

Maria Ilasz ze szkoły podstawowej- Nagroda Publiczności

Jeśli chodzi o tak zwane podium zostało ono podzielone na szkoły podstawowe i liceum.

ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH :

I miejsce zdobyła Kornelia Dobrzyńska

II miejsce zdobyła Hanna Balewska

III miejsce zdobyła Aleksandra Golon

ZE SZKÓŁ LICEALNYCH

I miejsce zdobył Jan Kamiński

II miejsce zdobyła Aleksandra Młodziejowska

III miejsce zdobył Arkadiusz Molęda.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów, odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów . A Jury i organizatorom dziękujemy za pomoc, wsparcie uczestników i sprawiedliwe oceny.

Wiktoria Anczykowska P1A1