Poznajmy się!

W roku szkolnym 2019/2020 naukę w XX LO rozpoczęła duża grupa uczniów z zagranicy.

Chcieliśmy, aby czuli się dobrze wśród nas i nie czuli się odtrąceni. Dlatego też 27 listopada  w naszej szkole integrowaliśmy z koleżankami i kolegami z innych krajów.

Klasa teatralna przygotowała krótkie przedstawienie, przybliżające legendę o rogalach świętomarcińskich. Zespół muzyczny Avantura   zaprezentował klasykę polskiego rocka – piosenkę zespołu Dżem „Wehikuł czasu”.

Głównym punktem spotkania była degustacja tradycyjnych polskich potraw. Zajadaliśmy się pierogami z kapustą i grzybami, barszczem z uszkami, zupą ogórkową i rogalami świętomarcińskimi. Królem stołu był schabowy z surówką 😉

Wszyscy świetnie się bawiliśmy i na pewno przełamaliśmy bariery kulturowe.