Egzamin z tańca na poznańskim AWF-ie

W środę,  20.11.19 r. niemal cała klasa G_1A1 oraz kilkoro uczniów z klasy G_1A2 wraz z panem dyrektorem i panią profesor Martyną Truśkiewicz miała okazję zobaczyć egzamin z tańca współczesnego w wykonaniu studentów Akademii Wychowania Fizycznego. Przed wejściem na aulę pani profesor Ewa Wycichowska zapoznała nas z tematem egzaminu i opowiedziała kilka zdań o tańcu. Tematem egzaminu był „człowiek pradawny”. Swoje umiejętności prezentowały 3 grupy. Pierwsza z nich ukazała moment przemiany z dziewczynki w kobietę. Druga grupa zaprezentowała modlitwę o płodność, a trzecia – jak broniono swojej rodziny w tamtych czasach.  Każdą z grup wspomagaliśmy dźwiękowo, używając instrumentów, klaszcząc lub tupiąc. Jedna z grup zdających egzamin niespodziewanie porwała osobę z widowni na scenę. Na zakończenie wszyscy, razem wraz ze studentami, zatańczyliśmy nasza własną wersję tańca pradawnego, w końcu jesteśmy klasą aktorską, a jedną z naszych pasji jest taniec. Uczestnictwo w tym egzaminie naszych starszych kolegów wiele nas nauczyło, ciekawie było być jego częścią. Wszystkim bardzo się podobało, a tancerze zdali egzamin na 5.

Małgorzata Spychalska