Beany zadrżały!

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych naszego liceum walczyli między sobą o tytuł Najlepszych Beanów. Tym razem w czwartek, 10 października, zmagało się ze sobą aż siedem zespołów, bo tyle klas pierwszych ponadgimnazjalnych liczy nasza szkoła. Drugie tyle stanowią klasy ponadpodstawowe, które swoje potyczki prowadziły dzień później.

Jak zawsze, zabawa była przednia! Tegoroczna konwencja to świat bajek animowanych. Każdy klasa prezentowała swoje umiejętności wokalne, artystyczne, choreograficzne, estetyczne, a nawet akrobatyczne. Prezentacje oceniało jury – Dyrekcja oraz wychowawczynie klas II D oraz II A, czyli klas triumfujących w roku ubiegłym.

Zwycięzcami tegorocznych beanów okazały się zespoły:

I miejsce – 1 G_1 E sportowa

II miejsce – 1G_1 A1 aktorska

III miejsce – 1G_1 D sztuk wizualnych

11 października oficjalnie przyjęliśmy do naszej szkolnej społeczności klasy pierwsze po podstawówce. Tegoroczną tematyką, którą wybrały klasy drugie, były postaci z bajek. Każda klasa musiała stawić czoło przygotowanym konkurencjom.

Nasi nowi koledzy musieli wykazać się wielką odwagą i pomysłowością, bo przecież nie każdy byłby w stanie wymyślić własną piosenkę, a następnie zaprezentować ją przed jury i tłumem rówieśników.

Jednak to nie była jedyna trudność postawiona przed naszymi pierwszakami. Musieli również zaprezentować autorski taniec, przygotować tematyczny poczęstunek dla oceniających oraz wystąpić przed wszystkimi z przygotowaną wcześniej bajkową  scenką.

Wiele emocji wywołała niespodziewana konkurencja jedzenia jabłka na czas w parach.

Uczestnicy dali z siebie wszystko i zachwycili publiczność . Ale jako, że zwycięzca może być tylko jeden- została nim klasa sportowa-1E. GRATULUJEMY!

Magda i Julia IIB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *