Spotkanie ze sztuką współczesną w Muzeum Narodowym

Uczniowie klasy 1 D ogólnej ze sztukami wizualnymi, aktywnie uczestniczyli w wystawie OBIEKT – PRZESTRZEŃ. Wystawa Obiekt – przestrzeń przygotowana z okazji przypadającego w tym roku stulecia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, przedstawia twórczość pedagogów związanych z uczelnią na przestrzeni kilkudziesięciu lat, którzy byli reformatorami w obszarze tradycyjnie pojmowanego medium artystycznego i dydaktyki.

Wychodząc z bardzo różnych doświadczeń artystycznych i często z różnych środowisk, zajmowali się w swojej twórczości problemem przestrzeni, rozszerzając granice pojęć i dyscyplin sztuki.

Uczniowie, którzy początkowo nie  byli zainteresowani sztuką współczesną, wychodząc z muzeum byli zachwyceni obiektami wykonanymi w różnych materiałach i zupełnie innym przedstawieniem rzeczywistości.