Nasz były nauczyciel „Zasłużonym dla Miasta Poznania”

Nasz były nauczyciel historii dr Marek Rezler decyzją poznańskiej rady miejskiej został „Zasłużonym dla Miasta Poznania”! W uroczystym nadaniu tytułu w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania uczestniczyła delegacja szkolna.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek 16 września 2019 r. Szkołę reprezentował sam dyrektor Lechosław Rybka, a stowarzyszenie przyjaciół szkoły – jego prezes Mateusz Otta. Ozdobą delegacji były jednakże nasze zasłużone nauczycielki, koleżanki p. Rezlera z pokoju nauczycielskiego: p. Mieczysława Bąkowska, p. Elżbieta Stefaniak i p. Grażyna Janicka. Wydarzenie uświetnił okolicznościowy wykład Laureata nt. dylematów historii Poznania.

Pan Marek Rezler pracował w naszej szkole w latach 1981-83. Dodajmy, że w tamtym czasie funkcjonowała ona jeszcze jako Szkoła Podstawowa nr 37. Brał czynny udział w działaniach związanych z nadaniem placówce imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Szerokiej publiczności znany jest głównie jako wzięty badacz i popularyzator dziejów regionalnych (zwłaszcza Powstania Wielkopolskiego). W ubiegłym roku odwiedził naszą szkołę, wygłaszając całej jej społeczności wykład pt. „(Wielko)polska droga do niepodległości”.