Nasz były nauczyciel „Zasłużonym dla Miasta Poznania”

Nasz były nauczyciel historii dr Marek Rezler decyzją poznańskiej rady miejskiej został „Zasłużonym dla Miasta Poznania”! W uroczystym nadaniu tytułu w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania uczestniczyła delegacja szkolna.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek 16 września 2019 r. Szkołę reprezentował sam dyrektor Lechosław Rybka, a stowarzyszenie przyjaciół szkoły – jego prezes Mateusz Otta. Ozdobą delegacji były jednakże nasze zasłużone nauczycielki, koleżanki p. Rezlera z pokoju nauczycielskiego: p. Mieczysława Bąkowska, p. Elżbieta Stefaniak i p. Grażyna Janicka. Wydarzenie uświetnił okolicznościowy wykład Laureata nt. dylematów historii Poznania.

Pan Marek Rezler pracował w naszej szkole w latach 1981-83. Dodajmy, że w tamtym czasie funkcjonowała ona jeszcze jako Szkoła Podstawowa nr 37. Brał czynny udział w działaniach związanych z nadaniem placówce imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Szerokiej publiczności znany jest głównie jako wzięty badacz i popularyzator dziejów regionalnych (zwłaszcza Powstania Wielkopolskiego). W ubiegłym roku odwiedził naszą szkołę, wygłaszając całej jej społeczności wykład pt. „(Wielko)polska droga do niepodległości”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *