Mural – sztuka ulicy…

Wspólny artystyczny projekt Gimnazjum nr 9 przy XX Liceum Ogólnokształcącym oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa.

W grudniu uczniowie klas gimnazjalnych  rozpoczęli druga część  innowacyjnego programu plastyki i  projekt Mural – sztuka ulicy wspólnie ze studentami UAP.

Studenci pod kierunkiem pani dr Magdaleny Parnasow – Kujawa  przedstawili uczniom różne ujęcia i sposoby odbioru sztuki współczesnej, te doświadczenia stały się inspiracją do własnych poszukiwań twórczych naszych uczniów.

Dziękujemy studentom i pani dr Magdalenie Parnasow – Kujawa za wsparcie  w przygotowaniach, w zorganizowaniu materiałów: farby, pędzle… , za pomoc w przygotowaniu podkładu na ścianie na której powstały prace.

Początkowe projekty murali uczniowie wykonali na kartkach w formacie A0, następnie długo zastanawialiśmy się nad kolejnością ich przedstawienia na ścianie. Ostateczny efekt można obejrzeć na boisku szkolnym np.: podczas dużej przerwy.

W projekcie uczestniczyły klasy: III c i III d oraz 10 uczniów z klasy III e, pojedyncze osoby z klas: III a i III b i uczniowie realizujący nauczanie indywidualne.

Klasa III c zaangażowała się w projekt najbardziej, wspólne ze studentami przygotowała podkład na ścianie, porządkowała po zakończeniu,  wszystkie stanowiska pracy. Oczywiście wszyscy pozostali uczestnicy również pracowali z wielkim zapałem i entuzjazmem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *