„Poznań na osi czasu – 1918 – 2018” – podsumowanie

12 marca 2019 r. odbyła się VIII edycja konkursu plastyczno – historycznego „Poznań na osi czasu – 1918-2018” pod patronatem: Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Wielkopolskiego oraz patronatem medialnym gazety Twój Tydzień Wielopolski.

Organizatorem było XX Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego  w Poznaniu.

Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Tematem prac były miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim w odniesieniu do czasów powstania i czasów obecnych. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniem, wykorzystując techniki malarskie i rysunkowe. Udział brały drużyny ze szkół podstawowych oraz klas  gimnazjalnych, zgłoszono 20 zespołów, w ostatniej chwili kilka zespołów z przyczyn niezależnych nie dojechało na konkurs. Ostatecznie w konkursie uczestniczyło  12 zespołów z 6 placówek oświatowych. Było gwarno, wesoło i twórczo. Oceniano stronę plastyczną, ale też sposób prezentacji pracy przez poszczególne drużyny. Zarówno prace jak i prezentacje stosowane przez uczniów rywalizowały ze sobą na bardzo wysokim poziomie. W prezentacjach wykorzystano techniki: dramy, teatralne oraz muzyczne. Podczas zakończenia wystawy  zaprezentowano jedno wykonanie do pracy „ Lotnisko – Ławica 1918”.

Oto wyniki konkursu –  Poznań na osi czasu 1918-2018

I m – Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. Św. J. Kalasancjusza  – temat Most Chwaliszewo 1918 (Aleksandra Klasa, Dominika Jopek, Małgorzata Łoś)

II m – Gimnazjum nr 9 przy XX Liceum Ogólnokształcącym  –temat  Hotel Bazar 1918   (Julia Grzybek, Julia Dykczak, Anna Szymkowiak)

III m – Szkoła Podstawowa Nr 6 – temat Kino Apollo (Wiśniewska Weronika,  Siera Weronika, Kozłowska Jagoda)

• Szkoła Podstawowa z Kamionek – Temat Lotnisko 1918 (Nina Cardet,)
  • Szkoła Podstawowa nr 6 – temat Dworzec kolejowy 2018 (Kampioni Emilia, Kozłowska Zofia, Ratajczyk Oliwia)

Nagrody ufundowali:

Wielkopolski Kurator Oświaty – konkurs

Wojewoda Wielkopolski – wystawa

Wszystkie prace wykonane podczas konkursu można było oglądać podczas wystawy pokonkursowej w dniach od 13.03.2019 – 21.03.2019 r.  w holu Urzędu Wojewódzkiego.    21 marca odbyło się uroczyste zakończenie wystawy po konkursie „Poznań na osi czasu – 1918-2018”. Podczas wystawy można było oglądać prace uczniów ze  szkół podstawowych oraz z klas gimnazjalnych.

Po podziękowaniach za patronaty honorowe i  wsparcie finansowe Wielkopolskiego Kuratora Oświaty  oraz Wojewody Wielkopolskiego, ogłoszono wyniki głosowania publiczności.

Wyniki głosowania publiczności

Oddano 254 głosy na wszystkie prace

Największą liczbę głosów i nagrodę publiczności wygrywa drużyna z Gimnazjum nr 9.

W składzie: Julia Grzybek , Julia Dykczak, Anna Szymkowiak .

Gratulacje dla Uczennic z klasy III d gimnazjum za wkład pracy i zaangażowanie.

Osoba odpowiedzialna za konkurs: Aleksandra Kaczmarek

Organizator: XX Liceum Ogólnokształcące