DYPLOMATORIUM 2019

W poniedziałek 25 lutego odbyło się w Teatrze Nowym dyplomatorium klasy IIIA,  którego widzami mieli przyjemność być  uczniowie naszej szkoły. Klasa teatralna, która w tym roku będzie podchodziła do egzaminu maturalnego, poświęciła ogrom pracy i czasu na stworzenie dwóch spektakli, które zaprezentowała na scenie.

„Johanna”, bo taki tytuł nosił pierwszy z nich, dał nam wgląd w dramat wojny widziany oczami dziecka, pokazując przy okazji tak różne od podręcznikowego spojrzenie na wydarzenia dziejące się wcale nie tak dawno.

Natomiast „Sam”, główny bohater przedstawienia o takim samym tytule, które było wystawiane jako drugie pokazał nam dylematy chłopca w wieku dorastania, wychowującego się w rozpadającej się rodzinie i starającego sobie z tym radzić na swój sposób. Jedyną w swoim rodzaju, ze wszech miar niezwykłą pomocą w tym procesie służyły mu, uwaga: chomiki…

Przygotowanie tych spektakli  pochłonęło dwa lata wytężonej pracy, i było warto! Ważne, abyśmy treści, płynące z morału zapamiętali na długo. Natomiast Wam, młodzi aktorzy, wraz z redakcją życzę , abyście nie rezygnowali z waszej drogi do gwiazd, a kto wie? Może pewnego dnia zobaczymy Was na deskach największych teatrów świata? Powodzenia!

Krzysztof Łukaszewski IIIB