DYPLOMATORIUM 2019

W poniedziałek 25 lutego odbyło się w Teatrze Nowym dyplomatorium klasy IIIA,  którego widzami mieli przyjemność być  uczniowie naszej szkoły. Klasa teatralna, która w tym roku będzie podchodziła do egzaminu maturalnego, poświęciła ogrom pracy i czasu na stworzenie dwóch spektakli, które zaprezentowała na scenie.

„Johanna”, bo taki tytuł nosił pierwszy z nich, dał nam wgląd w dramat wojny widziany oczami dziecka, pokazując przy okazji tak różne od podręcznikowego spojrzenie na wydarzenia dziejące się wcale nie tak dawno.

Natomiast „Sam”, główny bohater przedstawienia o takim samym tytule, które było wystawiane jako drugie pokazał nam dylematy chłopca w wieku dorastania, wychowującego się w rozpadającej się rodzinie i starającego sobie z tym radzić na swój sposób. Jedyną w swoim rodzaju, ze wszech miar niezwykłą pomocą w tym procesie służyły mu, uwaga: chomiki…

Przygotowanie tych spektakli  pochłonęło dwa lata wytężonej pracy, i było warto! Ważne, abyśmy treści, płynące z morału zapamiętali na długo. Natomiast Wam, młodzi aktorzy, wraz z redakcją życzę , abyście nie rezygnowali z waszej drogi do gwiazd, a kto wie? Może pewnego dnia zobaczymy Was na deskach największych teatrów świata? Powodzenia!

 

Krzysztof Łukaszewski IIIB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *