KONWENT FANTASTYKI pt. „Fantastyczna Dwudziestka”

Dnia 14 grudnia br. w naszej szkole odbył się konwent fantastyki  pt. „Fantastyczna Dwudziestka”. W przygotowaniach wydarzenia wzięło udział bardzo wielu uczniów gimnazjum, jak i liceum. Zjazd fanów fantastyki miał na celu wsparcie fundacji „Akogo?”.

Każdy uczestnik przy wejściu do szkoły wrzucał dobrowolny datek do przygotowanej wcześniej puszki. W zamian za to dostawał bilecik oraz symboliczną pieczątkę. Na konwencie było wiele atrakcji takich jak malowanie figurek, warsztaty z origami, biblioteka mang, blok koreański. Można było założyć zabawne przebrania i  zrobić sobie zdjęcia na foto ściance, zagrać i kupić gry planszowe oraz zjeść  coś na bloku gastronomicznym. Odbył się także charytatywny kiermasz książek, które oddali uczniowie naszej szkoły. Na dużej sali gimnastycznej miały miejsce rozmaite występy m.in. pokaz Beatboxu oraz nauka podstawowych dźwięków tej specjalizacji czy koncert rockowy. Najważniejszym jednak był konkurs Cosplay oraz jego wyniki. Wydarzenie było dobrze zorganizowane na każdej płaszczyźnie. Pytani goście, przybyli do naszego liceum o wrażenia, odpowiadali :

„Cieszymy się, że poprzez rozwijanie swoich zainteresowań możemy wesprzeć fundację”

„Widać, że w szkole dużo się dzieje, bardzo dobrze zorganizowana impreza i miła atmosfera, nie sposób się nudzić”

Rozmawiając z organizatorami konwentu, możemy stwierdzić, że największym zainteresowaniem cieszyło się karaoke, blok koreański, a także widownia podczas konkursu cosplay nie zawiodła.

Podczas konwentu goście czuli się swobodnie i byli zadowoleni ze swojego przybycia.

Dzięki „Fantastycznej dwudziestce” udało nam się zebrać sporą sumę pieniędzy na fundację oraz zapewnić dobrą promocję szkoły. Chętnie powtórzymy to widowisko za rok.

Wiktoria Mrugalska, Szymon Czosnowski IB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *