GALA PROJEKTU WIELKOPOLSKA WŁAŚNIE…

 

 

 

Uroczyście i rozrywkowo podsumowali w czwartek 13 grudnia, organizatorzy i beneficjenci projekt poświęcony naszej lokalnej Ojczyźnie.

Powitała zebranych poznańsko bana, która powiozła uczestników przez kilka stacji.

Na pierwszej rozdano nagrody laureatom konkursu popularyzującego wielkopolskie baśnie i podania, następnie aktorom, którzy zrealizowali słuchowisko radiowe Powstanie Wielkopolskie – reminiscencje oraz autorom i wykonawcom spektaklu podsumowującego działania, uczniom klasy III A.

– Cieszę się bardzo – mówił do wykonawców wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół XX Liceum w Poznaniu, dyrektor Lechosław Rybka – że dzięki funduszom pozyskanym z Samorządu Województwa Wielkopolskiego mieliście możliwość zrealizowania artystycznych przedsięwzięć, które pozwoliły wam się rozwinąć, ale również powtórzyć historię „skąd nasz ród”. Tylko kultywując tradycję regionu, możemy współtworzyć kulturę całego narodu.

Gratulacje złożył młodym wykonawcom również oceniający poziom artystyczny pokazów Sebastian Grek, aktor Teatru Nowego w Poznaniu.

Podsumowanie działań stanowiła nowatorska interpretacja legendy o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie – Noc Kupały, czyli randka w ciemno.

Zarówno goście, jak i uczestnicy bawili się doskonale, o czym żywo dyskutowano podczas słodkiego, utrzymanego w tonacji świątecznej poczęstunku.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a autorkom projektu i wykonawcom – zwłaszcza uczniom klasy III A liceum – dziękujemy.

Beneficjenci projektu

—————————————————————————————————————————————–

Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *