103 URODZINY PORUCZNIKA MARIANA KUFLA

 

 

        12 września już czwarty raz świętowaliśmy urodziny por. Mariana Kufla. Dzisiejsze wydarzenie odbywało się w ramach zadania publicznego Łańcuch Wolności, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Pan Lechosław Rybka –  dyrektor XX Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 9, a zarazem wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół XX Liceum w Poznaniu –przywitał dostojnego jubilata oraz zebranych gości.

Życzenia przekazali przedstawiciele Zarządu Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych RP – pan Włodzimierz Kwiatek, z ramienia wojewody wielkopolskiego pan Zenon Wechman, przedstawiciel Wojewódzkiego Zarządu Związku Kombatantów  – pani Bernadeta Orłowska oraz proboszcz parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego – ksiądz kanonik Jan Szczepaniak.

Goszczenie pana  porucznika Mariana Kufla w murach naszej szkoły było dla nas wielkim zaszczytem. Pan porucznik jest wzorem dla dzisiejszej młodzieży, prawdziwym bohaterem oraz żywą legendą. Odznaczony  Orderem Odrodzenia Polski, Krzyżem Zasługi, Medalem obrońcy ojczyzny 1939-1945, Odznaką Honorową Miasta Poznania oraz Odznaką Honorową Za zasługi dla województwa wielkopolskiego pozostał osobą bardzo skromną, nielubiącą rozgłosu.

To było dla nas to prawdziwe przeżycie móc zetknąć się z legendą. Jesteśmy dumni, że to w murach naszej szkoły porucznik świętował swój wyjątkowy jubileusz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *