ŚWIĘTO TEATRU W NASZEJ SZKOLE

Nie jesteśmy,
by spożywać urok świata,
ale po to,
by go tworzyć
i przetaczać przez wsze czasy, jak skałę złota.
K. I. Gałczyński

 

18 czerwca uczniowie klas teatralnych i artystycznych Gimnazjum nr 9 i XX Liceum zaprezentowali przedstawienia dyplomowe na deskach Sceny Wspólnej Szkoły Podstawowej nr 83 Łejery.

Podopieczni klas gimnazjalnych wystawili sztukę pt. „Criminal story”, poruszającą tematy aktualne we współczesnym świecie – brak zrozumienia w społeczeństwie, wzajemna wrogość i niechęć do samych siebie.

Klasa IA LO w oparciu o tekst K. I. Gałczyńskiego przedstawiła przewrotną i żartobliwą sztukę pt. „Babcia i wnuczek”. Wywołała ona salwy śmiechu na sali, ale zmusiła też do refleksji nad ograniczeniem ludzkich horyzontów, nad zamknięciem na otaczający świat i brakiem akceptacji odmienności.

Natomiast kasa IIA LO sztuką  „Biało czerwona” wprowadziła widzów w nostalgiczny nastrój refleksji i zadumy nad historią Polski. Symbolicznie ukazała świetność i upadek naszej ojczyzny, spowodowany rozbiorami, oraz chwałę odzyskania niepodległości.

Wieczór w teatrze był magiczny. Pozwolił nam oderwać się od szarej, monotonnej rzeczywistości i  przeniósł w sferę teatralnego sacrum…

 

Karolina Raczkowska IIB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *