DZIEŃ DZIENNIKARZA NA WNPiD

8 czerwca uczniowie klasy IIB o profilu prawno-medialnym uczestniczyli na kolejnych już w tym roku szkolnym wykładach i warsztatach przygotowanych przez wykładowców i studentów wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na początku zapoznaliśmy się z ofertą edukacyjną wydziału oraz wysłuchaliśmy prelekcji absolwenta kierunku mgr. Krzysztofa Grządzielskiego, który opowiedział nam o swoich początkach w akademickim radiu Meteor, a następnie o aktualnej pracy w radiu Emaus. Podkreślił, że byłoby to niemożliwe bez studenckiego doświadczenia współtworzenia studenckiego radia właściwie od podstaw.

Kolejnym punktem naszego dnia na wydziale dziennikarstwa były warsztaty związane ze zjawiskiem fake news. Przede wszystkim uczyliśmy się rozważnego czytania i słuchania wiadomości oraz wychwytywania tych nieuczciwych.

Następnie mieliśmy warsztaty radiowe, prasowe i telewizyjne. Najbardziej spodobały nam się te ostatnie, które umożliwiły Danielowi, Szymonowi, Miłoszowi i Michałowi wczuć się w dziennikarzy i komentatorów sportowych, którzy relacjonowali dzisiejszy mecz Polska – Chile.

To był bardzo ciekawy i udany dzień, który pozwolił nam lepiej poznać pracę dziennikarza.

 

Klasa IIB

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *