Relacja z warsztatów telewizyjnych na wydziale dziennikarstwa UAM

Klasa IIB liceum z racji swojego profilu, prawno-medialnego, bierze udział w różnorodnych zajęciach na poznańskich uczelniach. 4 grudnia gościliśmy w szkole dr Jakuba Jakubowskiego, który poprowadził w naszej klasie zajęcia na temat „Lęk – skuteczne narzędzie wpływu na ludzi”. Na podstawie wielu kampanii reklamowych udowodnił, jak wielkim i potężnym narzędziem jest lęk i jak pozwala manipulować ludźmi.

Następnie 6 grudnia wzięliśmy udział w warsztatach telewizyjnych i radiowych na wydziale dziennikarstwa poznańskiego uniwersytetu. Pracowaliśmy w profesjonalnym studio telewizyjnym i radiowym. Nagrywaliśmy programy informacyjne oraz wywiady radiowe. Była to niezwykła możliwość poznania pracy dziennikarza od strony warsztatowej.

12 grudnia braliśmy udział w wykładach na Wyższej Szkole Bankowej dotyczących  bezpieczeństwa w Internecie i ochrony naszych praw w social mediach.

W styczniu czekają nas kolejne zajęcia dziennikarskie i już teraz nie możemy się ich doczekać!