WARSZTATY TERENOWO- JĘZYKOWE W BRAMIE POZNANIA

Uczniowie klasy IId pod opieką p. Luizy Sokołowskiej i p. Sylwii Baryłeckiej wzięli udział w warsztatach terenowo-językowych pt. „How to become a guide?” w Centrum Interpretacji Dziedzictwa ICHOT w Bramie Poznania.

Podczas zajęć uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe poprzez pracę w grupach, komunikację, umiejętność orientacji w terenie, udzielanie informacji turystycznej, pracowali nad kształtowaniem cech dobrego przewodnika oraz ciekawymi sposobami prezentowania wybranych obiektów Ostrowa Tumskiego.

Ponadto, wizyta w Bramie Poznania była wspaniałą okazją do poszerzenia i utrwalenia specjalistycznego słownictwa z języka angielskiego związanego z porównaniem dawnych i współczesnych planów miasta oraz zmian jakie zostały wprowadzone w jego układzie urbanistycznym.

Opracowała:

Sylwia Baryłecka