Spotkanie z Arletą Bojke

W poniedziałek 24 kwietnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyło się spotkanie z reporterką TVP – Arletą Bojke, absolwentką poznańskiej uczelni. Spotkanie odbyło się w formie dyskusji oraz promocji najnowszej książki korespondentki.

Książka „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było” jest relacją z rosyjskiej operacji przejęcia Krymu oraz konfliktu w Donbasie. Ukazała się w ciekawej formie. Jest bowiem serią reportaży, których bohaterami są zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy Władimira Putina.

Podczas spotkania poruszone zostały również tematy takie, jak sytuacja na Ukrainie czy Białorusi. W relacji przekazanej przez dziennikarkę mocno nas zaskoczyło stwierdzenie, że wbrew rosyjskiej propagandzie medialnej mieszkańcy Rosji są przyjaźnie nastawieni do Polaków, czego sama doświadczyła pani Bojke w czasie swojego pobytu w Moskwie.

Uważamy, że spotkanie z korespondentką TVP w Moskwie było bardzo ciekawe, mogliśmy dowiedzieć się jak naprawdę wygląda praca dziennikarza.

Krzysztof Łukaszewski IB

Daniel Wiśniewski IB